Monday, 3 November 2014

I świątecznie...
Jakoś tak zawsze opieram się przed robieniem prac bożonarodzeniowych w październiku, bo wydaje mi się, że to jeszcze za wcześnie.... ale ten stan trwa do momentu, kiedy zobaczę jakąś wyjątkową pracę, która zmusza mnie do zrobienia czegoś podobnego natychmiast ;). Tak było i tym razem a sprawiła to ta zachwycająca  kartka wykonana przez   Astrid Maclean, pokazana na blogu Astrid's Artistic Efforts. U Astrid można obejrzeć wiele świetnych prac mediowych, zachęcam do odwiedzin, jeśli ktoś jeszcze tam nie był ;).
Wykonałam jedną kartkę na wzór oryginału oraz jeszcze dwie, już zmodyfikowane przeze mnie ;)  Ta jest ta najbliższa oryginału:

Kartka w całości wykonana wykrojnikami TH. Brzegi śnieżynki potuszowane są distressem - vintage photo, pomalowane Glossy accents i posypane białym brokatem, pięknie mienią się w słońcu ;).
Śnieżynka tak dekoracyjna, że w zasadzie nie potrzeba żadnych ozdób więcej... ja jednak nie byłabym sobą, gdybym nie doćkała czegoś swojego, no to dalej wyszło tak:

 Listki jemioły i gałązkę świerku potraktowałam podobnie jak snieżynkę: glossy accents i brokatem. Szyszeczki modrzewiowe, napachcone z jedynego w okolicy drzewa przy kościele ;) i sznureczki lekko pomalowałam białą farbką.
I jeszcze ostatnia, bardzo podobna do poprzedniej, tm razem w formacie DL.

Ramki, śnieżynki i dodatki podkleiłam kosteczkami 2mm, całość na przepięknym papierze Frozen Paper.

Trzecią karteczkę wysyłam w gościnę do bloga  TricksArt na wyzwanie Sztukateria #14 z jesienno-zimową mapką kolorystyczną Mrude.


Dzięki za cierpliwość, zdjęć było trochę więcej niż zwykle ;).
Pozdrawiam ciepło,
dziękuję pięknie za każde pozostawione słowo,
Gosia8 comments:

 1. Przecudne!! Śnieżynki, tło ,kolorystyka, kompozycje...cudo, zachwyciły mnie ....

  ReplyDelete
 2. Piękna jest ta pierwsza karteczka, ale to te dwie kolejne zachwyciły mnie totalnie! Pięknie zmediowane i skomponowane!

  ReplyDelete
 3. Coś pięknego Gosiu :) dech zapiera :)

  ReplyDelete
 4. This is stunning!! The snowflake jus looks amazing!! Thanks for the shout out too! :o) xxx

  ReplyDelete