Saturday, 17 January 2015

Mini album

Album ten zrobiłam z okazji siedemdziesiątych urodzin pewnej, pełnej radości życia pani, która uwielbia swoją rodzinę i swoją działkę. Album dosłownie pęka w szwach... Najpierw zrobiłam bazę, okleiłam ... no i pojawił się problem, ponieważ zebranych zdjęć, które koniecznie musiały się znaleźć w albumie, było tyle... że nijak zmieścić się nie chciały... ;) Musiałam improwizować i tam, gdzie się dało wklejać dodatkowe kartki, tagi i zakładki.


Cały album okleiłam papierami z kolekcji Epiphany Primy. Wydawała mi się najbardziej odpowiednia do tego albumu. Róże na okładkę i do wnętrza albumu wykonałam z kremowego papieru wizytówkowego i psiknęłam mgiełką perłową.
Na wewnętrznej stronie okładki wkleiłam zdjęcie szanownej Jubilatki z czasów młodości ;)
Tuż obok, w kieszonce umieściłam trzy tagi, na których przykleiłam zdjęcia domu rodzinnego, rodziców i rodzeństwa.

Na kolejnych kartkach znajdują się fotografie rodziców, rodzeństwa, ich dzieci i wnuków ;)

Na tym zdjęciu można zobaczyć, jak musiałam się gimnastykować, żeby wszyscy członkowie rodziny znaleźli swoje miejsce w albumie ;).
90 procent albumu zajmuje rodzina Jubilatki, postanowiłam więc, że i Jej poświęcę specjalny kącik związany z ukochaną działką...
Na ostatniej stronie a raczej wewnętrznej części okładki wkleiłam składany folder. Jest on przytrzymany ozdobną opaską, którą udekorowałam różyczką ;) Folder przykleiłam w ten sposób, aby można było za nim umieścić dodatkowe tagi ze zdjęciami.


 W dolnej części folderu umieściłam dodatkową kieszonkę na tagi z fotkami ;)Cały album udekorowany jest dość skromnie, ponieważ same zdjęcia no i papiery stanowią jego najważniejszą ozdobę ;)
Kilka tylko szczegółów : tagi, serduszka, kryształki...
Większość zdjęć, tam gdzie tylko była taka możliwość przykleiłam na kosteczkach dystansowych 2mm.
Ale dużo tego było...
Do tej pory robiłam albumy "gołe", bez zdjęć, ale dopiero, kiedy wykonuje się  całość, nadaje się im charakteru i duszy... Bardzo mi się to podoba...

No i jeszcze na koniec chciałabym podzielić się z Wami bardzo miłą dla mnie wiadomością ;) Mój  Świąteczny album otrzymał wyróżnienie  w    wyzwaniu na blogu  Craft & You Design, dziękuję ;))

Pozdrawiam Was w to wiosenne styczniowe popołudnie ;) 
buziaki i miłej niedzieli, 
Gosia ;**

14 comments:

 1. Gosiu, fantastyczny album! Rzeczywiście ze zdjęciami album jest taki skończony, pełny (nie chodzi tylko o objętość:)
  Bardzo podoba mi się kolekcja Epiphany, na czarnej bazie prezentuje się doskonale. Robiłaś z papierów 30x30?

  ReplyDelete
 2. Jaki piękny!!! Tyle szczegółów! Podziwiam, strasznie lubię tą formę, ale ciągle nie mam kiedy spróbować :/ Zainspirowałas mnie ;)
  I ja zdecydowanie bardziej wolę robić albumy ze zdjęciami, niż "gołe", dużo fajniejszy efekt :) i przyjemniejsza praca :)

  ReplyDelete
 3. Wyróżnienie w pełni zasłużone! Ten albym jest po prostu WSPANIAŁY!!! Taki prezent dostać, to moje marzenie! Może ktos kiedys na to wpadnie...hahaahahha...Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 4. Piękna praca :) Widać ogrom pracy w niego włożony :)

  ReplyDelete
 5. Jestem oczarowana - to dzieło sztuki!

  ReplyDelete
 6. cudnie oprawione piękne wspomnienia ... ach majstersztyk

  ReplyDelete